Złota kolekcja

Hanna Banaszek znana jest jako doskonała wokalistka. Debiutowała w 1973 roku, ale za jej profesjonalny debiut uznaje się udział w koncercie Młode Talenty na KFPP Opole 1976.

Jako utalentowana wokalistka jazzowa zaistniała w Centrum Variétés w Katowicach. Od tej pory występowała z wieloma znanymi wokalistami i zespołami. Jednym z nich była grupa Sami Swoi, z którą wystąpiła w znanym festiwalu we Wrocławiu – Jazz nad Odrą, a także na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali – Old Jazz Meeting w Warszawie. Po paru latach występowania stwierdziła, że chce spróbować kariery solo.

Zaczęła od utworów radiowych oraz wystąpienia w programach estradowych. Współpracowała np. ze Zbigniewem Górnym, Jerzym Satanowskim, Jeremim Przyborą, Jonaszem Koftą, a w latach 1986 – 1994 – nagrywała i występowała z gitarzystą i kompozytorem – Januszem Stroblem.

555

 

Janusz Strobel to nie tylko wybitny muzyk, ale i bardzo sympatyczny i towarzyski człowiek. Realizowała recitale TV, m.in. „O czym marzy dziewczyna”, „Śpiewać jazz”, „Vie privée, czyli… Hanna Banaszak”, „Panienka z temperamentem”, „Wołanie Eurydyki”, „Zanim dojdziesz do brzegu”, „Od przedszkola do Opola”, „Benefis H. Banaszak”. Zdobyła wiele nagród, m.in. Grand Prix festiwalu piosenki Europopstar w Belgii w 1986 roku. W swoim repertuarze ma mnóstwo utworów muzyki rozrywkowej i jazzowej lat 30. i 40., a także przeboje polskie z okresu międzywojennego, ballady i piosenki współczesne i wiele utworów jazz – rockowych.

Jest to piosenkarka, o której mówią, że posiada „jazzową duszę”, a także posiadająca niezwykłe poczucie swingu. Piosenkarka najchętniej wspomina współpracę z Jonaszem Koftą i Januszem Stroblem mówiąc, że mogła się od nich wiele nauczyć. Jej utwory są jednymi z najchętniej słuchanych piosenek jazzowych w Polsce

Tagged , ,
Paste your AdWords Remarketing code here