Występy

Janusz Strobel, znany gitarzysta i kompozytor z Gdańska zaczął występować publicznie już jako nastolatek. Nigdy nie miał oporów przed występami na scenie, uwielbiał publiczność i atmosferę panującą podczas występów.

Grał od najmłodszych lat w klubach muzycznych „Żak”, „Czarny Kot” i „Kwadratowy” w Trójmieście. Klub „Żak” niegdyś Klub Studentów Wybrzeża, dziś najbardziej znany ośrodek kultury w Gdańsku, w którym można znaleźć nie tylko dużą salę koncertowo – teatralną, ale także kino, kawiarnię i galerię sztuki.

Do dziś w tym miejscu wspomina się występy młodego Janusza Strobla. „Kwadratowy” – inne miejsce występów znanego gitarzysty, to dziś jeden z najbardziej znanych klubów muzycznych Trójmiasta. Obecnie zmieniono nazwę tego miejsca na „Kwadratowa”. W 1969 roku, po przeprowadzce do Warszawy, Janusz Strobel nie zaprzestał tak kochanych przez siebie występów.

Początkowo koncertował w „Piwnicy Wandy Warskiej”, miejscu założonym przez piosenkarkę i malarkę Wandę Warską przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Później, Janusz Strobel grał w „Big Bandzie Stodoła”, gdzie grał muzykę Jazzową. Słynny kompozytor akompaniował solistom Klubu Piosenki Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. Artysta często występuje także jako solista, głównie przedstawiając repertuar klasyczny – utwory Heitora Villa-Lobosa, Isaaca Albeniza, Manuela de Falli, Enrique Granadosa, a także znane transkrypcje kompozycji Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina i Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Janusz Strobel chętnie gra także razem z muzykami z Sinfonii Varsovii, Polskiej Orkiestry Radiowej, Polskiej Orkiestry Kameralnej, Orkiestry Filharmonii Opolskiej i Orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej. Jest on nie tylko wybitnym artystą, ale także niezwykle lubianym człowiekiem.

Tagged ,
Paste your AdWords Remarketing code here