Słynna gitara

Gitara jest jednym z ulubionych instrumentów wielu muzyków. Mimo, iż potrafią oni grac na pianinie, akordeonie, saksofonie czy flecie, to jednak gitara jest najchętniej słuchana przez publiczność. Stworzenie gitary od zera to nie lada sztuka.

Niewielu lutników może się cieszyć popularnością ze względu na doskonałość swojej pracy, Tacy jednak żyją i cieszą się ogromną ilością nowych zleceń, które chętnie wykonują – przecież tworzenie tego niesamowitego instrumentu to ich pasja.

Jednym z najbardziej znanych lutników pochodzących z Polski jest bez wątpienia Bogusław Teryks. Urodził się we Wrocławiu w 1961 roku. Obecnie mieszka na stałe w Niemczech, jest dziś światowej sławy i klasy twórcą gitar klasycznych. Jest on jednym z pierwszych twórców gitar na świecie, którzy opanowali do perfekcji wykonywanie gitar klasycznych z płyta nawierzchnią typu „Sandwich”. Mistrzowski egzamin lutniczy zdał w 1996 roku w Niemczech i otrzymał na nim wynik celujący!

Wytworzył ponad 150 gitar, co jest z pewnością nie lada wyczynem. Dziś jest częstym gościem festiwali gitarowych w Polsce, gdzie wygłasza prelekcje i prezentuje swoje instrumenty. Specjalnością tego mistrza są gitary koncertowe, które wykonuje na zamówienie, przez co każda gitara jest idealnie dopasowana do właściciela.

Swoje gitary ozdabia pieknymi detalami, unikatowymi dla każdego instrumentu. Jest to jego „znak rozpoznawczy”. Chodzi oczywiście głównie o pięknie rzeźbioną główkę. Jest wyjątkowo precyzyjny, czym zjednał sobie przychylność wielu wirtuozów gry na gitarze. To on wyprodukował słynna gitarę Janusza Strobla, o której sam gitarzysta do dziś wypowiada się z uwielbieniem. Janusz Strobel bez gitary nie byłby tą samą osobą, a dzięki Bogusławowi Teryksowi, jest ona jedyna w swoim rodzaju.

Tagged ,
Paste your AdWords Remarketing code here