Artyści Janowi Pawłowi II

Słynny gitarzysta i kompozytor Janusz Strobel karierę muzyczną zaczął już jako młody chłopak. Zamiłowanie do instrumentów i muzyki zaowocowało doskonałymi koncertami, na które przychodzili rzesze fanów. Jako kompozytor, Janusz Strobel zadebiutował namówiony przez Łucję Prus i Jana Wołka dopiero w latach 70-tych. Udało im się to za pomocą piosenki „Głupi albo gra”.

Od tego czasu pracował z wieloma artystami. Komponował muzykę do bardzo znanego i lubianego albumu „Patroni Europy i Polski – Artyści Janowi Pawłowi II w Hołdzie”, który jest specjalnym nagraniem studyjnym bardzo ważnego wydarzenia. Otóż jest to nagranie upamiętniające czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II, które było transmitowane z Katedry w Zamościu przez Program 1 TVP w dniu 2 kwietnia br. od godz. 21.45. Po wszystkich uroczystościach kościelnych, takich jak Psalmy, Nieszpory i Hymny, na płycie znalazły się hymny ku czci patronów Europy i Polski.

Teksty wzięto z brewiarza, a muzykę napisało prócz Janusza Strobla wielu znanych kompozytorów. Kompozytorzy wybierali do odpowiednich hymnów solistów, którzy – ich zdaniem – najlepiej nadawali się do wykonania utworów. W nagraniu wzięła udział specjalnie przygotowana na tę okazję Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu, którą prowadził Tadeusz Wicherek. W przedsięwzięciu wziął udział także Zespół Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis w Gdańsku pod dyrekcją Aliny Kowalskiej-Pińczak. Kompozytorami, prócz wspomnianego wcześniej Pana Janusza Strobla Byli także Stanisław Soyka, Zbigniew Wodecki, Ignacy Zalewski, Marcin Nierubiec, Zbigniew Małkowicz i inni. Płyta od razu po trafieniu na półki stała się jednym z najchętniej kupowanych albumów o tejże tematyce. Stała się ona jednym z najbardziej znanych płyt upamiętniających Jana Pawła II.

Tagged ,
Paste your AdWords Remarketing code here